VGTV lyser ut flere faste og midlertidige stillinger som VJ til våre underholdningsuniverser.
PublisertSist oppdatert
Denne artikkelen er over to år gammel.
Informasjon om stillingen:
Stillingstype: Fast / prosjekt
Arbeidssted: Oslo
Søknadsfrist: 14. november
Om arbeidsgiver
VGTV AS ble etablert i desember 2013 og består i dag av 60 medarbeidere. Vi lager og distribuerer innhold innen nyheter, aktualitet og dokumentar. Hos VGTV får du mulighet til å påvirke, eksperimentere og stor frihet til å utvikle egne saker. De ulike redaksjonene jobber med nyheter, aktualitet, sport og dokumentar. Vi ser etter folk med bred digital kompetanse. Nyhetsredaksjonen jobber tett på nyhetsbildet og de andre avdelingene i VG. Vi skal gi seerne oppdaterte nyheter på en frisk, uformell og annerledes måte.
Programavdelingen består av flere mindre redaksjoner som lager innhold innen underholdning, aktualitet og dokumentar. Vi henvender oss til et ungt publikum og profilen skal være uformell og engasjerende.
VGTVs innhold har 25 millioner visninger hver måned. Selskapet er et heleid datterselskap av mediehuset VG og en del av Schibsted-konsernet.
VGTV lyser ut flere faste og midlertidige stillinger som VJ til våre underholdningsuniverser.
VGTV er i kraftig vekst og har stor suksess med våre underholdningsuniverser som blant annet «Spårtsklubben» og «Enkel Servering» med Bernt Hulsker og Morten Ramm. Dette er sentrale roller i utviklingen av programmene vi satser på i VGTV.
Vi søker derfor deg som er glad i humor og underholdning, besitter gode foto- og redigeringsevner, er leken, spontan og liker at det er kort vei fra idé til ferdig resultat. Dette er et studioprogram bestående av innslag som redaksjonen selv produserer. Derfor er vi avhengig av at alle i redaksjonen bidrar med idéer og tar eierskap til det ferdige produktet
Stillingen rapporterer til Ansvarlig produsent
Stillingens formål
Filme og redigere innslag til programmet og innholdsuniversene, publisere innhold, produsere innhold for SoMe og bidra i idéutvikling.
Arbeidsoppgaver
Filme og redigere
Lage innhold til SoMe
Publisere innhold i våre og eksterne flater
Bidra med idéer til innslag og innhold i programmet
Fag og erfaring
Det forventes at man har grunnleggende kompetanse som fotograf og videoredigerer.