Drammens Tidende søker frontsjef og nyhetsjournalist
Vi er en slagkraftig redaksjon som leverer nyheter døgnet rundt sju dager i uka.
PublisertSist oppdatert
Denne artikkelen er over to år gammel.
Informasjon om stillingen:
Stillingstype: Fast
Arbeidssted: Drammen
Søknadsfrist: 11. januar
Om arbeidsgiver
Drammens Tidende er det ledende mediehuset i drammensregionen og holder til i moderne, lyse lokaler rett ved jernbanestasjonen i den stolte elvebyen. Avisa har hatt opplagsvekst flere år på rad og har 27.500 abonnenter.DT er den nest største avisa i mediekonsernet Amedia, som er landets største utgiver av lokale medier med nær 900 journalister landet rundt.
Drammens Tidende setter dagsorden og rykker så fort noe skjer, i en region hvor det alltid er spennende nyheter å ta tak i. Vi er en digital spydspiss i Amedia og er et lag som jobber godt sammen, i et utviklende og trygt miljø med mye humor.
To av våre talenter har blitt headhuntet og vi søker nye, talentfulle tabloidkunstnere, både frontsjef og nyhetsjournalist.
Frontsjef
Drammens Tidende søker en frontsjef som time for time sørger for at nettsidene våre framstår som rykende aktuelle, hvor alle nyheter og satsinger er interessant vinklet. Som frontsjef i turnus er du også reportasjeleder, og det forventes at du tar ansvar på vegne av avisa og teamet du leder.
Du har kanskje 2-3 års erfaring med gode resultater fra tilsvarende rolle
Du er flink til å skaffe deg oversikt over nyhetsbildet
Du har god erfaring fra digitale flater
Du har erfaring med tabloid journalistikk, og liker det
Du takler stress og høyt tempo
Du er en flink arbeidsleder som klarer å få det beste ut av reporterne på vakt
Du motiveres av å jobbe mot klare mål og bruker lesertall for å få mest mulig ut av hver sak på fronten.
Du er er faglig sterk, og tar gode valg og er trygg på etikken
Nyhetsjournalist
Vi har et sterkt redaksjonelt felleskap som setter en standard. Hver dag skal vi servere leserne journalistikk som ligger tett opptil hva leserne snakker om og er opptatt av. Det gjelder nyheter i spennet fra breaking news til økonomi, politikk, trender og debatt.Vi søker deg som er tabloid og trigges av lesertall. Du bør kunne jobbe like godt med breaking news som egne gravesaker, dagsorden og hverdagslige saker i øyehøyde.Vi forventer at du har egne ideer og involverer deg i det lokalsamfunnet du skriver om.
Om begge stillingene
Drammens Tidende er den nest største avisa i mediekonsernet Amedia, som er landets største utgiver av lokale medier med nær 900 journalister landet rundt. Du kan lese mer om hvordan det er å jobbe i Amedia her.
Dersom du ønsker mer informasjon eller vil ta en uforpliktende prat, ta gjerne kontakt med konst. nyhetsredaktør Ola Niemann (922 31 511), e-post: ola.niemann@dt.no.