NRK søker redaksjonssjef til underholdningsavdelingen
NRK underholdning søker redaksjonssjef for tv-eventer og helgeunderholdning.
PublisertSist oppdatert
Denne artikkelen er over to år gammel.
Informasjon om stillingen:
Stillingstype: Vikariat
Arbeidssted: Oslo
Søknadsfrist: 25. oktober
Om arbeidsgiver
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. Våre grunnleggende verdier er åpen, modig og troverdig. For å lykkes med det omfattende allmennkringkasteroppdraget vi har fått, trenger vi medarbeidere med forskjellig erfaring og bakgrunn.
Vil du jobbe sammen med oss for å skape godt og viktig innhold som treffer hele Norges befolkning?
NRK er omfattet av Offentlighetslovens bestemmelser om rett til innsyn i søkerlister. Søker må begrunne eventuelt ønske om unntak. Dersom unntak ikke blir akseptert, vil søker varsles og eventuelt ha mulighet til å trekke sin søknad.
NRK skal samle og engasjere alle som bor i Norge og underholdningskonseptene bidrar i stor grad til dette. Underholdningsavdelingen skal primært lage bred underholdning som har relevans på alle plattformer. Innovasjon i form, historiefortelling og publisering er viktig for alle prosjektene.
Vi søker en redaksjonssjef med store visjoner og gjennomføringskraft til å lede arbeidet med å utvikle og produsere den beste event og helgeunderholdningen i Norge. Som redaksjonssjef skal du lede et team av dyktige prosjektledere/ produsenter som står bak titler som MGP, Lindmo , Kåss til Kvelds, UXA, Festen etter Fasten, Kvelden før kvelden, Tv-aksjonen og Team Bachstad. Dette er et to-års vikariat.
Arbeidsoppgaver
Du skal ha strategisk ansvar NRK underholdning sitt Event og helge-tilbud og samtidig bidra til strategiutvikling og helhetstenkning slik at og NRK når sine overordnede mål.
Du skal lede enheten på en måte som sørger for kreativ vekst, begeistring og høy innovasjonskraft
Du skal sette tydelige mål og ambisjoner for prosjektene og sørge for at alle jobber i samme retning
Du skal ha økonomisk ansvar for den redaksjonelle driften i prosjektene, og det forventes at du setter klart definerte rammer som prosjektene kan styres og evalueres etter.
Du legger til rette for at enheten driver kontinuerlig videreutvikling av arbeidsflyt og produksjonsmåter for å kunne utvikle, produsere og publisere fremtidens beste underholdningsinnhold.
Kvalifikasjoner
Du elsker TV-Underholdning!
Du har en faglig tilnærming til historiefortelling i flere sjangre og på flere plattformer
Du har lang erfaring med utvikling og produksjon av underholdningsformater.
Du har ledererfaring, og kan vise til gode resultater fra tidligere kreative team og prosesser som du har ledet
Du er rå på å tenke kreativt rundt markedsførng, og vet hva som skal til for å nå ut med innholdet til publikum gjennom gode publiseringsplaner
Du følger godt med på medietrender, endret mediebruk og nye formater
Mangfoldskompetanse er en fordel
Personlige egenskaper
Gode samarbeidsevner
Gode kommunikasjonsferdigheter
Effektiv, løsningsorientert og positiv til nye utfordringer
Stor arbeidskapasitet
Vi tilbyr
Hos NRK får du være med på et spennende og viktig samfunnsoppdrag. Du får mulighet til å samarbeide med svært dyktige medarbeidere og ledere, og ta del i felleskapet i et godt og kreativt arbeidsmiljø.
NRK er omfattet av Offentlighetslovens bestemmelser om rett til innsyn i søkerlister. Søker må begrunne eventuelt ønske om unntak. Dersom unntak ikke blir akseptert, vil søker varsles og eventuelt ha mulighet til å trekke sin søknad.
Kontaktinformasjon:
Christina Rezk Resar, redaktør, tlf: 995 04 977
Anette Flølo, redaksjonssjef folk og kompetanse, tlf: 922 94 029