STILLING LEDIG:

Østlandets Blad søker frontsjef

Som frontsjef i Østlandets Blad går du inn i et team på tre medarbeidere som sørger for at vi digitalt fremstår som aktuelle og oppdaterte, og setter dagsorden i Follo.

Denne artikkelen er over to år gammel.

Informasjon om stillingen:

Stillingstype: Fast

Arbeidssted: Ski

Søknadsfrist: 31. august

Om arbeidsgiver

Østlandets Blad er Follos største avis, og holder til i Ski. Avisen har 15 ansatte, og solid økonomi. Østlandets Blad er en del av Amedia.

ØBs frontsjefer plukkes stadig opp av større aviser, og vi er på jakt etter det neste talentet som vil utvikle seg hos oss.

Frontsjefene våre går i en treukers turnus (morgenvakt, kveldsvakt med helg, og friuke). I turnusen jobber du i perioder både tett med kolleger og nyhetsredaktør, men det forventes at du er trygg og står på egne beslutninger når du er alene på vakt og nyhetsbildet krever det. I tillegg til en fast stilling som frontsjef er vi på jakt etter tilkallingsvikarer, som kan steppe inn ved behov på fronten eller i redaksjonen ellers.

For å lykkes som frontsjef tror vi følgende er relevante egenskaper:

  • Du er flink til å skaffe deg oversikt over nyhetsbildet, og har evne til å prioritere
  • Du har erfaring fra arbeid på digitale flater
  • Du har evner til å løfte manus
  • Du takler stress og høyt tempo
  • Du motiveres av å jobbe mot klare mål, og ser nytten av å bruke sosiale medier for å nå dem
  • Du er uredd, og flink til å spissformulere saker
  • Du har stor gjennomføringskraft
  • Du er faglig trygg, og tar gode valg

Østlandets Blad er en lokalavis i sterk vekst. Vi skal fortelle våre lesere om hva som skjer i Folloregionen – og hvorfor. Vi har kontor i Ski, og dekker Follo-kommunene med en redaksjon på 15 medarbeidere, og i samarbeid med andre Amedia-aviser i regionen.

Vi er opptatt av å utvikle medarbeiderne våre, og å bygge en god arbeidskultur og et godt arbeidsmiljø, selv med en del medarbeidere på hjemmekontor.

Østlandets Blad er en del av Amedia. Du kan lese mer om hvordan det er å jobbe i Amedia her.

Kontaktinformasjon:

SØK HER

Powered by Labrador CMS