STILLING LEDIG:

NRK Radio søker programleder

Denne artikkelen er over to år gammel.

Informasjon om stillingen:

Stillingstype: Fast

Arbeidssted: Trondheim

Søknadsfrist: 14. mai

Om arbeidsgiver:

NRK logo

NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. Våre grunnleggende verdier er åpen, modig og troverdig. For å lykkes med det omfattende allmennkringkasteroppdraget vi har fått, trenger vi medarbeidere med forskjellig erfaring og bakgrunn.

Vil du jobbe sammen med oss for å skape godt og viktig innhold som treffer hele Norges befolkning?

NRK er omfattet av Offentlighetslovens bestemmelser om rett til innsyn i søkerlister. Søker må begrunne eventuelt ønske om unntak. Dersom unntak ikke blir akseptert, vil søker varsles og eventuelt ha mulighet til å trekke sin søknad.

Vil du bli programleder i NRK Radio?

NRK i Trondheim søker etter deg som elsker å være programleder. Du er velkommen inn i det største lyd- og radiomiljøet i NRK. Vi leverer daglig en stor mengde programmer i P1, P1+, P2 og podkaster. Vi har programmer som blant annet Dagens, Ukeslutt, Kompass, Landsmøte, Kveldsåpent og Nattradioen.Vi produserer også podkaster som Heia Fotball, Mysterier fra Norge og Etikketaten.

Har du en god stemme, utmerket formidlingsevne og har journalistisk nysgjerrighet? Kan du i tillegg selvkjør, Digas, tåler hektiske dager og elsker god lyd så er vi rette arbeidsstedet for deg.

Dette ønsker vi av deg

Vi ønsker oss programledere som kan formidle alt fra musikk til aktualiteter og nyheter. Hos oss vil du få jobbe med en rekke ulike formater og programmer. Du er en allsidig journalist som er innstilt på høyt tempo og variasjon i arbeidsoppgaver. Arbeidstider, funksjon og turnus kan endres. Du må i tillegg kunne jobbe som reporter og produsent ved behov.

  • Du evner å finne ideer og tema for sendingene, du har journalistisk teft og etisk vurderingsevne.
  • Du har en god stemme, godt språk og er kreativ
  • Du jobber selvstendig, men samarbeider også godt med andre
  • Du har erfaring med direktesendinger, selvkjør eller preproduksjoner. En fordel å kunne NRKs verktøy men opplæring vil bli gitt
  • Du trives med åpent kontorlandskap
  • Du er endringsvillig
  • Du er raus, hyggelig og omgjengelig

Bli med på fornyelsen

NRK har over 200 ansatte i Trondheim, og vi er i full gang med nye satsinger og modernisering før flytting inn i topp moderne lokaler i 2026. Mediehuset vårt tilbyr kompetanseheving og stadig nye utfordringer gjennom karrieren.

Kontaktinformasjon

For ytterligere informasjon, ta kontakt med:

  • May Reppen, faggruppeleder lyd, tlf. 900 44 829
  • Merete Verstad, programsjef radio, tlf. 480 74 179

SØK HER

Powered by Labrador CMS