Watch Media er et hurtigvoksende abonnementsfinansiert mediehus rettet mot norske bedrifter og beslutningstakere. Vi har ingen bindinger til bransjene vi dekker. Selskapet er en del av det danske mediekonsernet JP/Politikens Hus, som blant annet eier Jyllands-Posten, Politiken og EkstraBladet. Siden 2010 har morselskapet Watch Medier lansert 16 digitale bransjemedier i Danmark, to i Tyskland og ett i Sverige.
I 2025 kjøpte vi også Medier24 og KOM24.
Watch Media søker etter en journalist som vil være skikkelig god på noe, fremfor bare OK på alt.
Vi søker deg som elsker finans- og næringslivsjournalistikk og har lyst til å både fordype deg og bli bedre. En lagspiller som også kan jobbe godt på egenhånd. Vi er en redaksjon i sterk vekst og med store ambisjoner, samtidig som vi kan tilby en annerledes arbeidshverdag enn mange andre norske redaksjoner. Hos oss er det normal arbeidstid uten helgevakter og turnus, du er på jobb når andre folk jobber, konsentrert om å skape den beste næringslivsjournalistikken i Norge og sette dagsorden for våre abonnenter. I Watch Media tror vi på verdien av spesialisering, og vi mener det er viktigere å være skikkelig god på noe, enn OK på alt.
FinansWatch skal være tettest på aktørene i finansnæringen, og gi deg som jobber i eller opp mot næringen de viktigste nyhetene du trenger for å lykkes. FinansWatch skal sette dagsorden og være den viktigste kilden til nyheter som norsk finansnæring. Daglig dekker vi bank, kapitalforvaltning, pensjon, forsikring og fintech. FinansWatch er en nettavis i sterk vekst, med klare mål om hvor vi skal og hvem vi ønsker skal lese oss.
Derfor søker vi deg som vil ha frihet til å spesialisere deg. Vi søker deg som vil gå inn i nye ting for å lære. Og vi søker deg som trives i et lite, fleksibelt og drevet nyhetsteam på jakt etter vesentlig, kritisk og målrettet næringslivsjournalistikk. Du vil få jobbe sammen med en ambisiøs redaksjon, ledet av redaktør Marius Mørch Larsen. I tillegg blir du en del av et raskt voksende redaksjonelt fellesskap i flotte lokaler på toppen av Glasmagasinet i Oslo.
FinansWatch ble etablert for snart fem år siden og var selskapets første nettavis utenfor Danmark. Etableringen har vært en suksess, og siden den gang har vi lansert EnergiWatch, EiendomsWatch, AdvokatWatch, MedWatch, HandelsWatch, MatvareWatch og TechWatch. Vi har ingen planer om å stoppe her. Som journalist hos oss vil du både få være med på en spennende gründerreise med internasjonale ambisjoner, og du vil få jobbe i et miljø som dyrker det å bli best innen egen nisje.
Hva vi ser etter:
Det er en fordel om du har erfaring fra næringslivsjournalistikk, men vi vil også gjerne jobbe med deg som kan kombinere kvalitet med hurtighet og utvikle spisskompetanse innen finansbransjen.
Du bør kunne jobbe systematisk, men også kreativt, for å få frem de beste sakene.
Du vil få mye ansvar for hvordan du løser dine arbeidsoppgaver, og vi trenger journalister som kan jobbe raskt og selvstendig. Samtidig er det viktig at du trives med å jobbe i team.
Hva vi tilbyr:
Du får bli med på laget i en oppstartsbedrift i sterk vekst, med solide og dedikerte eiere i ryggen.
En faglig utfordrende jobb med en unik mulighet til å fordype deg i en av Norges viktigste bransjer, samtidig som du sikrer leserne overblikk over dagens nyhetsbilde.
Konkurransedyktige betingelser, lyse og trivelige lokaler med god kantine.
Redaksjonelt fellesskap med over 50 ansatte på en arbeidsplass der vi er opptatt av utvikling og å heie på hverandre.
Vi har det gøy på jobb og et godt sosialt miljø med ulike aktiviteter.