Trønder-Avisa opplever sterk digital vekst, og har ambisjoner om å være nyhetsledende i vårt område hele døgnet. Nå søker vi etter en fast ansatt og en vikar for å styrke laget.
PublisertSist oppdatert
Denne artikkelen er over to år gammel.
Informasjon om stillingen:
Stillingstype: Vikariat/Fast
Arbeidssted: Steinkjer
Søknadsfrist: 31. oktober
Om arbeidsgiver
Trønder-Avisa er det ledende mediehuset i Nord-Trøndelag og er en del av et lite mediekonsern som i tillegg består av Namdalsavisa, iLevanger, Steinkjer-Avisa, Inderøyningen, Snåsningen, Meråkerposten samt næringslivsavisa NT24.no og Trønderdebatt.no – foruten Trønder-Distribusjon. Trønder-Avisa har omkring 57.000 lesere på alle flater.
Nå har du sjansen til å bli del av Nord-Trøndelags ledende redaksjon. Trønder-Avisa har i dag 35 redaksjonelt ansatte, og hver dag setter vi dagsorden med de viktigste nyhetene i vårt område. I tre år på rad har vi hatt vekst i antall abonnenter. Nå kan du bli med på laget som skal fortsette veksten.
Våre nye kolleger bør ha solid journalistisk erfaring, være endringsvillig og ha lyst til å jobbe i en hektisk nyhetsredaksjon. Kjennskap til lokalområdet og regionen er en fordel, men ingen forutsetning.
I løpet av de siste årene har redaksjonen tatt store steg i omstilling til en moderne mediehverdag. Vi satser i to hovedretninger: Vi skal være best og først med de viktigste nyhetene og vi skal sette dagsorden med egenutviklet journalistikk.
Vi tilbyr gode utviklingsmuligheter i en redaksjon som gir journalister stort ansvar og mye tillit.
Vi har nå to ledige stillinger.
Nyhetsjeger
En av våre journalister har sagt opp sin stilling for å ta studier i Oslo. Nå søker vi hennes erstatter. I første omgang er vi på jakt etter en dyktig og moderne nyhetsjeger, som takler høyt produksjonspress, trives med å jobbe tett på nyhetsfronten, og som også mestrer moderne plattformer som sosiale medier og video. Samtidig er vi en dynamisk redaksjon, og hvis du har spisskompetanse på andre felt, som undersøkende journalistikk, oppfordrer vi deg også til å søke.
Årsvikariat i nyhetsavdelingen
En av våre ansatte har permisjon, og vi søker derfor etter en vikar som har anledning til å starte raskt, og som kan jobbe ut september 2023, med mulighet for forlengelse. Du må påregne å jobbe turnus, som i utgangspunktet innebærer helgejobbing hver fjerde helg.